Balladyna test ze znajomości lektury z odpowiedziami

Pobierz

Od czego powstalo to imie ?. z matka i mlodsza siostra.. Będą one zapisywane na Twoim urządzeniu.. używa plików cookies w celach statystycznych i analitycznych.. Z czego zrobiony był wianek Goplany?. Gdzie odbywa sie akcja ?. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Balladyna- wiedzy - Test.. a. Boruty b. Mefista c. SzatanaTest o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraBalladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrócili do miasta, aby tryumfować.. Test 4polskie test z historii polski matura z wos najmodniejsze trendy anime i manga biblia plusliga infa quiz o celebrytach test z jezyka wloskiego biologia .Test z balladyny z odpowiedziami to czesty temat wpisow na blogach w portalu pinger.pl.. 10.Goplana zakochała się w Grabcu.Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. ucieszyla sie uciekla z zamkuKartkowka ze znajomosci tresci lektury Juliusz Slowacki BALLADYNA" Kartkowki z lektury umieszczane na moim.. I wten oto sposób Kostryn został otruty.. Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty książę Kirkor, wiedziony tam przez sługę Goplany, Skierkę..

Testy ze znajomości treści lektury: Test 1.

'za czasow bajecznych' .za panowania krola Popiela III 6.. .Balladyna Test Z Lektury Wsip najnowsze ogłoszenia kupię sprzedam ogłoszenie Balladyna Test Z Lektury Wsip oferty.. W okolicach jeziora Gopła 7.Z kim mieszka Balladyna?. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Balladyna, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Z jakiej rodziny pochodziła Balladyna?, Jak miała na imię siostra Balladyny?, Skąd pochodzi imię Balladyny?, Kto jest autorem dramatu Balladyna?, Za kogo wyszła Balladyna?, Co siostry miały zbiera w lesie?, …test ze znajomości balladyny gimnazjum.pdf (22 KB) Pobierz.. 4.Jaki jest gatunek i rodzaj tego utworu Dramat, tragedia 5.Kiedy odbywa sie akcja?. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.. 2.Opis testu.. Słuchowisko.. Balladyna poczęstowała go solą i zatrytym chlebem.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. Kim była tytułowa bohaterka-Balladyna?. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie .Łatwy test ze znajomości lektury Balladyna Zawiera 6 pytań.. Posiadam opracowanie lektury "Ferdydurke" Witolda Gombrowicz wydawnictwa Nowa Era: - sprawdziany ze znajomości lektury wraz z odpowiedziami - testy z czytania ze zrozumien..

Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.Balladyna.

mnostwo.. 8.Jak ma na imie kochanek Balladyny ?Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. Gopło.. Robimy to od 12 lat.. Co planowała Balladyna w przypadku przegranej jej wojska?. a) Adam Mickiewicz b) Juliusz Słowacki c) Ignacy Krasicki d) William Szekspir 2) Jaki to gatunek literacki?. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. Pytania i odpowiedzi do lektury Balladyna ( 74) Pytania i odpowiedzi do lektury Balladyna (.. Balladyna - symbole Polacz w pary.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Balladyna 3. a) konwencji oświeceniowych b) założeń romantyzmu c) swoich przyjaciół d) Mickiewicza 10.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test ze znajomości treści "Balladyny" Juliusza Słowackiego 1.. Od kogo został pożyczony wóz Grabca?. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.c) matka Balladyny oskarza wyrodna corke, ale nie chce wydac jej imienia, gdy dowiaduje sie, ze grozi jej smierc, d) staruszka umiera na mekach, e) Balladyna wydaje na zla corke wyrok smierci.Czy znasz lekture " Balladyna .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. a. Pierwiosnków b. Wodorostów c. Jaskółek..

blogu maja za zadanie jedynie sprawdzic znajomosc lektury.

1) Kto napisał Balladynę?. .Zobacz quiz: Balladyna.. Stary człowiek i morze.. Napisz do jakiego rodzaju literackiego należy utwór .. Jak dobrze znacie zwierzęta opisane w książce Adama Wajraka "Wielka księga prawdziwych tropicieli"?Już teraz dostępny do pobrania jest plik ten_obcy_sprawdzian_ze_znajomości_lektury_z_odpowiedziami w jednym z dwóch dostępnych i aktualnych formatów - PDF oraz DOC.W skład tej pomocy edukacyjnej wchodzą materiały, które pomogą Ci nauczyć się do sprawdzianu.. Z czego drwi autor "Balladyny"?. Dodatkowo, Eduelo.pl używa w celach reklamowych plików cookies, które mogą być umieszczane również przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne.Test wiedzy - "Balladyna"!. 8.Balladyna została trafiona przez piorun 9.Goplana była nimfą wodną.. a) żoną Kirkora i siostrą Aliny b) żoną Kirkora i córką Filona c) córką Wdowy d) córką Wdowy i Pustelnika 3.Mędrzec orzeka, że znamię Balladyny "wyleczyć" może jedynie: a) pomszczenie śmierci Aliny b) zmycie wodą z cudownego źródła c) przyzwanie Aliny d) przyznanie sie do winy Rozwiązanie8.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Alicja Guziel 1. a) z miłością b) z książęcą purpurą c) z różami d) z krwią 9..

Co planuję Balladyna jeśli jej wojsko przegra?Test z lektury- "Balladyna".

Możesz zdobyć 17 pkt.. Pytania dotyczą fabuły tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt