Zapisywanie daty po niemiecku ćwiczenia

Pobierz

13. trzynaście - Dreizehn "drajcen".. Dlatego jedyna poprawna forma brzmi: Dziś jest piętnasty sierpnia.. start learning.Musisz przetłumaczyć "ZAPISYWANIE" z polskiego i użyć poprawnie w zdaniu?. Oto liczebniki porządkowe do 30:ćw.. Glosbe wykorzystuje pliki cookies dla zapewnienia optymalnej obsługi Użytkownika.. W przypadku, gdy chcemy powiedzieć, że coś wydarzyło się danym roku możemy zastosować wyrażenie im Jahre… (w roku…) lub powiedzieć samą datę bez żadnego przyimka.Daty po niemiecku to artykuł na temat prawidłowego określania dat zgodnie z zasadami gramatycznymi.. Zaloguj się .. Tłumaczenie w kontekście: Artykuł 15 9 Zapisywanie danych Artikel 15 9 Datenspeicherung.. Już tutaj potrzebna nam będzie dobra znajomość cyfr, inaczej szybko się pogubimy.. Ćwiczenia spostrzegawczości przeliczania rysowania dokładności i precyzji.. dziesięciotysięczny.. siódma pięćdziesiąt pięć.. OrtografiaPo dokładnym sprawdzeniu stwierdziliśmy, Ŝe w bibliotece brakuje .43 ksiąŜek.. Jest ona przecież połączeniem wyżej wymienionych składowych.. Liczebniki porządkowe występują z rodzajnikiem określonym (tak jak w powyższym przykładzie), wskazującym oraz zaimkiem dzierżawczym i odmieniają się jak przymiotniki.. Rozumiem!. 2 - uzupełniamy krzyżówkę, wpisując słownie daty wybranych świąt ćw.. Zapoznaj się z przykładami tłumaczeń 'zapisywanie' w zdaniach, posłuchaj wymowy i przejrzyj gramatykę..

Daty po niemiecku.

Podawanie lat Gdy mówimy, że coś wydarzyło się w konkretnym roku używamy zwrotu im Jahre.Podawanie daty 1.. 16 .Przy określaniu dat z użyciem pełnej nazwy miesiąca (w zapisie lub przy odczytywaniu) po liczebniku porządkowym oznaczającym konkretny dzień następuje nazwa danego miesiąca wyrażona w formie dopełniacza.. Ćwiczenia dłoni.. Jeśli podajemy pełną datę, musimy zachować odpowiednią kolejność - dzień, miesiąc, rok.. 13 grudnia 1981 der dreizehnte Dezember neunzehnhunderteinundachtzigDaty - Ściąga - Niemiecki dla początkujących - YouTube.play der zweitausenderste.. Zobacz także: Opis gramatyki: Daty w języku angielskim lub wszystkie Liczebniki ćwiczenia.W tym zapisie poszczególne człony oddzielamy od siebie kropką, ale nie stawiamy jej na końcu (chyba że to kropka zamykająca zdanie).. Zapis dat przy użyciu cyfr rzymskichPlik zapisywanie daty cwiczenia.pdf na koncie użytkownika nyinjewn • folder buhlig • Data dodania: 29 wrz 2017 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Tak sie piszę datę w j.niemieckim po prostu to zapamietaj:) Heute haben wir Donnerstag den fünfzehn Februar 2011r..

Daty po niemiecku 0 14 flashcards masterid.

Jeśli mówimy o godzinach popołudniowych (od 13 do 24) wówczas, tak jak w języku polskim dopuszczone są dwie możliwości: 13:00 Uhr.. Portal Wordwall umożliwia szybkie i łatwe tworzenie wspaniałych materiałów dydaktycznych.. Ćwiczenia w tworzeniu wyrazów z rozsypanek literowych.. Po .50 kilometrach drogi okazało się, Ŝe jedziemy w przeciwnym kierunku.. Oto wzór odmiany po rodzajniku określonym i wskazującym:Do podania daty potrzebna jest znajomość liczebników porządkowych, których nauczysz się tutaj.. Ćwiczenia rytmiczne.. Rok podajemy dzieląc go na dwie części: 1987 to po niemiecku 19 setek i 87, czyli neunzehnhundertsieben und achtzig ; 2011 to po niemiecku 2 tysiące i 11, czyli zweitausendundelf.Podawanie daty po niemiecku jest proste, o ile znamy już liczby, dni tygodnia oraz miesiące po niemiecku.. Wybierz szablon; Wprowadź elementy; Pobierz zestaw ćwiczeń interaktywnych i do wydrukuLiczebniki porządkowe: daty (A1, A2, B1, B2) - interaktywne ćwiczenia z niemieckiego.Pod koniec prezentacji zachęcam do zrobienia ćwiczenia.. Napisz w odpowiedniej formie: Przykład: Kupiliśmy pięć ksiąŜek (5, ksiąŜka).niemiecki.. Diagnoza gotowości dziecka do podjęcia nauki szkolnej.Jak jest "zapisywanie danych" po niemiecku: Datenspeicherung.. W przypadku dni złożonych z jednej cyfry nie musimy stawiać z przodu zera, ale w miesiącach jest to obowiązkowe, np. 1.02.2011, a nie 01.2.2011 lub 1.2.2011. dwudysięczny pierwszy..

Aby się nauczyć dat po niemiecku trzeba opanować liczebniki porządkowe.

Donnerstag-dzięń tygodnia czwartek Februar-miesiąc luty a i fünfzehn-15Liczby od 13 do 19.. Pierwszy i trzeci są inne, ale reszta ma po prostu dodaną do liczby końcówkę -te.. Ćwiczenie koncentracji.. Przed datą jest rodzajnik określony: Heute ist der dritte Januar.. play dreizehn Uhr.Jeśli chcemy podać godzinę z minutami od 1 do 30, używamy słowa nach, gdyż są to minuty po jakiejś pełnej godzinie.. pięć przed ósmą.. 14. czternaście - Vierzehn "fiiacen".. 5 - planujemy wymarzony dzień (słowny zapis godzin) Ćwiczenie językowe - Poprawiamy najczęstsze błędyNa godziny po niemiecku od 13 do 24 możemy mówić pierwsza, druga tak samo jak w j. polskim.. W przypadku gdy jest 15 minut po jakiejś godzinie, używamy słowa Viertel (kwadrans), a gdy jest 30 minut, czyli "wpół do", używamy słowa halb (połowa).Więcej ćwiczeń dla Daty w języku angielskim: 0919.. Decymetr.. Liczby od 13 do 19 po niemiecku tworzymy poprzez dodawanie słowa "Zehn" (dziesięć) do cyfr.. Potem już pójdzie łatwo..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt