Bonaparte na przełęczy św bernarda

Pobierz

Pass dal Grond Son Bernard) - przełęcz w Alpach Pennińskich, w głównym alpejskim grzbiecie wododziałowym, na granicy Włoch i Szwajcarii.Przez przełęcz przechodzi droga łącząca dolinę Rodanu na północy i dolinę Dora Baltea na południu.Pierwszymi zabudowaniami na przełęczy, jakie widzi się wjeżdżając na nią od strony szwajcarskiej, są budynki klasztoru kanoników regularnych i schroniska (Hôtel de l'Hospice du Grand-St-Bernard .7 kontakty: Empire, Jacques-Louis David, Karol IV na koniu, Królowa Maria Ludwika na koniu, Mariana Waldstein, Wielka Przełęcz Świętego Bernarda, Zénaïde Bonaparte.. David () tytuł: Napoleon przekraczający Przełęcz Świętego Bernarda w 1800 roku ( franc.. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.. Jest to wyidealizowany obraz przejścia przez Wielką Przełęcz Św. Bernarda w Alpach, którego Napoleon dokonał na czele swojej armii 20 maja 1800.. Napoleon dosiada rozpędzonego konia.. Zamek w Malmaison.. Jest to wyidealizowany obraz przejścia przez Wielką Przełęcz Św.Przepustka Świętego Bernarda o wysokości 2 473 metrów, znana wcześniej jako Przepustka Mont-Joux, stanowi naturalną granicę między Włochami a Szwajcarią.. 0,51 MB (2024px x 2380px) 0.0 / 5 (0 głosów) .Jest więc rok 1800.. Napoleon przekraczający Przełęcz Świętego Bernarda w 1800 roku ( fr.. Reforma 2019Napoleon Bonaparte na Wielkiej Przełęczy Świętego Bernarda, obraz Jacques-Louis Davida z 1800 roku Fot. wikipedia..

... Download: J Luis David, Bonaparte na przełęczy św. Bernarda.jpg.

David maluje ogromny obraz Bonaparte na Przełęczy św. Bernarda.. Dzieło ukazuje moment przejścia Napoleona Bonaparte na czele swojej armii przez Wielką Przełęcz Św. Bernarda w Alpach.. Przez przełęcz łączącą Martigny w szwajcarskim kantonie Valais i Aostę w dolinie Aosty (Włochy) biegnie droga, czasem bardzo wąska.wyd.. Wymagane pola są oznaczone * Komentarz.. Upamiętnia on jeden z sukcesów militarnych pierwszego konsula.. Doceniając rolę nauki, Napoleon, który już w .. 43 KB (547px x 743px) 0.0 / 5 (0 głosów) Komentarze: Nie ma jeszcze żadnego komentarza.. Opis oryginału: obraz namalowany w 1800 roku wymiary oryginału: 271 × 232 cm medium oryginału: olej na płótnieNapoleon mianował go w roku 1804 swym nadwornym malarzem i z tego okresu pochodzą główne dzieła Davida: Portret konny Napoleona na górze św. Bernarda, Le sacre zwany Koronacją Napoleona (), portret Napoleona w stroju koronacyjnym i Rozdanie orłów w 1810 roku.Jan 21, 2022Feb 16, 2022Grosser Sankt Bernhard, ret.. Droga na przełęcz.. Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi.. Gros (Bonaparte na moście pod Arcole, Napoleon na polu bitwy pod Iławą), rzeźbiarze: A. Canova (Napoleon I jako Apollo), F. Rude i in.. Przez przełęcz przeprawił się w 1800 roku sam Napoleon Bonaparte podczas drugiej kampanii włoskiej, na wspomnienie jego przeprawy po szwajcarskiej stronie drogi prowadzącej na przełęcz znajduje się pomnik z charakterystycznym hełmem z epoki napoleońskiej.Wielka Przełęcz Świętego Bernarda (franc..

Nazwa *Plik J Luis David Bonaparte na przełęczy św. Bernarda.jpg na koncie użytkownika KaC2009 • folder 1.5.1.

Pobierz.. Napoleon przekraczający Przełęcz Świętego Bernarda w 1800 roku - obraz olejny francuskiego malarza Jacques'a-Louisa Davida przedstawiający Napoleona Bonaparte, Pierwszego Konsula Republiki Francuskiej.. Na obrazie Napoleon przedstawiony został na wspiętym koniu, który w tradycji starożytnej symbolizuje władzę.Jacques-Louis David.. Unosi do góry lewą rękę.. Pass dal Grond Son Bernard) - przełęcz w Alpach Pennińskich, w głównym alpejskim grzbiecie wododziałowym, na granicy Włoch i Szwajcarii.Przez przełęcz przechodzi droga łącząca dolinę Rodanu na północy i dolinę Dora Baltea na południu.Przedstawia on prawdziwe wydarzenie, czyli przejście wojsk francuskich pod dowództwem Bonaparte przez przełęcz św. Bernarda w Alpach w 1800 r. Jednak od prawdy historycznej ważniejsze było kreowanie legendy genialnego i niezłomnego wodza, który został przedstawiony na wzór dawnych władców i bohaterów na stojącym dęba koniu, z ręką wskazującą żołnierzom kierunek marszu.Pierwszymi zabudowaniami na przełęczy, jakie widzi się wjeżdżając na nią od strony szwajcarskiej, są budynki klasztoru kanoników regularnych i schroniska (Hôtel de l'Hospice du Grand-St-Bernard (oznaczone markerem na mapce zamieszczonej niżej), założonego - jako pierwszy w historii punkt ratownictwa górskiego - w 1049 roku przez świętego katolickiego, Bernarda z Menthon (zwanego też św. Bernardem z Aosty), z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa oraz niesieniu pomocy ..

Istnieje pięć zbliżonych wersji obrazu namalowanych w latach .Plakieta mosiężna przedstawiająca Napoleona Bonaparte jako pierwszego konsula, na przełęczy św. Bernarda.

Droga rzymska na Wielkiej Przełęczy Świętego Bernarda.. Download: Bonaparte na Przełęczy św. Bernarda.jpeg.. Dodaj komentarz: Udostępnij:Widok na Wielką Przełęcz Świętego Bernarda od strony Włoskiej.. W latach powstało pięć wersji obrazu Davida.Napoleon przekraczający Przełęcz Świętego Bernarda w 1800 roku ( fr.. Wzorowana jest na obrazie Jacquesa-Louisa Davida (); w porównaniu z obrazem różni się brakiem postaci żołnierzy.. Dodaj go jako pierwszy!1 day agoPobierz tę ilustrację wektorową Napoleon Przekraczający Alpy Na Przełęczy Świętego Bernarda Z Francuską Armią Rezerwową Wiosna 1800 teraz.. Europa • Data dodania: 21 paź 2012.. Gestem tym wskazuje kierunek i cel marszu widocznym gdzieś w oddali żołnierzom, a może i całej Francji albo nawet Europie?Posiadała w swojej kolekcji, w Villa Bonaparte w Rzymie, obraz Napoleon przekraczający Przełęcz Świętego Bernarda w 1800 roku autorstwa Davida, który otrzymała w prezencie od swojego ojca.. Cele propagandowe obrazu "Napoleon Bonaparte na Przełęczy św. Bernarda:Ukazanie Napoleona jako wybi Odpowiedź na zadanie z Historia 2.. W podbitych krajach Napoleon grabił dzieła sztuki, które wzbogaciły zbiory Luwru.. olej na płótnie.. lata 20/30-te XX wieku.. Pobierz..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt