Do podanych punktów planu tekstu dopisz odpowiadające im numery akapitów

Pobierz

1.Umieść punkt wstawiania wewnątrz akapitu i wybierz z menu kontekstowego polecenie Ponownie rozpocznij numerację albo wybierz polecenie Tekst > Listy wypunktowane i numerowane > Ponownie rozpocznij numerację.. Wyższy sens funkcji fizjologicznych.. 4/194 Wybierz jeden z podanych niżej tematów, a następnie przedstaw w punktach argumenty, którymi można się posłużyć do uzasadnienia przyjętej tezy.. Zadanie 12.. Biologiczny i duchowy wymiar miłości.. Budowa akapitu najczęściej przybiera postać schematu: argument - rozwinięcie - przykład.Przeczytaj tekst.. Kochając, cieszę się, że jesteś.. Przewaga nienawiści i potrzeba miłości.. "Podróże kształcą".. (1 pkt) Dlaczego prawdziwa miość jest taka trudnał jej tak ma i jestło?. Przewaga nienawiści i potrzeba miłości.. Zaznacz wszystkie poprawne odpowiedzi.. Biologiczny i duchowy wymiar miłości.. Przewaga nienawiści i potrzeba miłości.. Do każdego akapitu (3.1.-3.3.). Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.. - zawiązanie akcji; Odpowiedź na zadanie z Jutro pójdę w świat 5Do tego roztworu dolano wodę i nie dosypywano cukru.. Biologiczny i duchowy wymiar miłości.. Część I - rozumienie czytanego tekstu.. Wyższy sens funkcji fizjologicznych.. Wpisz odpowiednie litery obok numerów akapitów.Odrabiamy.pl to serwis i aplikacja learningowa.. Aktualnie przeglądasz przedmiot: Język polski Zadania z polskiego..

Do podanych punktów planu tekstu dopisz odpowiadające im numery akapitów.

Wymień przykłady z życia codziennego, zawarte w tekście, które ilustrują też tezę.Określ funkcję, która pełni w całym tekście zdanie rozpoczynające ostatni akapit.. Matura z geografii 2018 odbyła się 14 maja 2018 roku o godzinie 14:00.. Zadanie 13. impresywna 3.. Biologiczny i duchowy wymiar miłości.. Staje się przez to ramą interpretacyjną tekstu.. Do każdego akapitu (1-4) dopasuj właściwy nagłówek (A-E).. Akapit: 3 3.. Uwaga!. (2 pkt) Sformułuj zawartą w akapicie 1. tezę związaną z isotą człowieczeństwa.. Niespodziewana klasówka.. Przeczytaj uważnie tekst, a .Przy każdym poleceniu podano liczbę punktów możliwą do uzyskania za prawidłową odpowiedź.. a)kontrola i regulacja procesów zachodzących w organizmie.. Wcześniejsze części tekstu - przejście od miłościUmiesz już przedstawić tekst w postaci prostej listy punktowanej lub numerowanej.. układ.. układ.. b)poruszanie się.. Lewy brzeg rzeki oznaczono na rysunku numerem _____.. Wyższy sens funkcji fizjologicznych.. odpowiedź: 1.. Biologiczny i duchowy wymiar miłości.. Nasz język ojczysty jest pięknym, ale równocześnie - jednym z najtrudniejszych języków świata, obfitującym w wiele skomplikowanych zasad, rozległych reguł, czy pojawiających się niespodziewanie, niewytłumaczalnych wręcz wyjątków.6.. Część I - 20 pkt Część II - 50 pkt.. Zadanie 13..

3.Do podanych punktów planu tekstu dopisz odpowiadające im numery akapitów.

Zadanie 13.. Rozważ tę myśl, powołując się na własne doświadczenia oraz przykłady z życia znanych podróżników.Wpisz w lukę odpowiedni numer.. (2 pkt) Do podanych punktów planu tekstu dopisz odpowiadające im numery akapitów.. Zadanie 13.. Wskazówka do zadania Żeby ustalić, który brzeg rzeki jest prawy, a który lewy, należy zwrócić się twarzą w kierunku, w którym płynie rzeka.. Wody dolano tyle, że cukier, który już znajdował się w roztworze, teraz stanowi 8% masy nowego roztworu, czyli 30g cukru to w nowymroztworze 8% masy całego roztworu.. W tym rozdziale nauczysz się tworzyć listy wielopoziomowe, czyli takie, które mają kilka poziomów - na pierwszym poziomie punkty, które mają swoje podpunkty, te z kolei mogą mieć kolejne podpunkty.Bezpłatna usługa Google szybko przetłumaczy słowa, zwroty i strony internetowe z polskiego na ponad 100 innych języków i odwrotnie.Do każdej z podanych wartości dopisz bohatera z lektury obowiązkowej (innego bohatera dla każdej wartości) i przykład sytuacji, w której ten bohater wykazał się daną wartością.Na karcie odpowiedzi wpisz swój numer PESEL i przyklej naklejkę z kodem.. Zadanie 9.. Wpisz odpowiednią literę obok numeru każdego akapitu.. Biologiczny i duchowy wymiar miłości.. ODP: W kontekście całego tekstu zdanie to jest podsumowaniem charakterystyki uczuć występujących w relacjach międzyludzkich..

(2 pkt) Do podanych punktów planu tekstu dopisz odpowiadające im numery akapitów.

8x=3000g .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Przeczytaj tekst.. (2 pkt) Do podanych punktów planu tekstu dopisz odpowiadające im numery akapitów.. Biologiczny i duchowy wymiar miłości.. Dwa nagłówki zostały podane dodatkowo i nie pasują do żadnego akapitu.. Na napisanie poziomu rozszerzonego mieli 180 minut, czyli bite 3 godziny.. 1.Miłość jest bezinteresownym dawaniem, ofiarowywaniem siebie, a na to niewiele osób jest się w stanie odważyć.. Wyższy sens funkcji fizjologicznych.. Odpowiedz zgodnie z poglądami autorki wyrażonymi w podsumowaniu tekstu.. Każdy punkt planu możemy następnie rozwinąć w osobny akapit, zawierający kolejną ważną myśl.. Zadanie 3.. (1 pkt) Dlaczego prawdziwa miość jest taka trudnał jej tak ma i jestło?. H1 to największy nagłówek, a H7 - najmniejszy.Język Polski about 5 months ago.. Za rozwiązanie całego testu możesz otrzymać maksymalnie 32 punkty.. Akapit: 3 3.Określ funkcję, którą pełni w całym tekście zdanie rozpoczynające ostatni akapit.. odp.. Wyższy sens funkcji fizjologicznych.. Czas pracy: 170 minut.. Poziom podstawowy.. dopasuj właściwy nagłówek (A-E).. Wyższy sens funkcji fizjologicznych.. …………………… CZĘŚĆ II - pisanie własnego tekstu w związku z tekstem literackim za-Do podanych punktów planu tekstu dopisz odpowiadające im numery akapitów.. układ..

Akapit: 3 3.Do podanych punktów planu tekstu dopisz odpowiadające im numery akapitów.

c)wymiana tlenu i dwutlenku węgla między komórkami ciała a otoczeniem.. (2 pkt) Do podanych punktów planu tekstu dopisz odpowiadające im numery akapitów.. Zdanie z tekstuMiłość jest bezinteresownym dawaniem, ofiarowywaniem siebie, a na to niewiele osób jest się w stanie odważyć.. Wpisz w odpowiednie .Aby nadać rozprawce stosowne proporcje, należy precyzyjnie zaplanować wypowiedź.. Zadanie 12.. Obliczamy masę całego (nowego) roztworu z proporcji: 8% - 30g.. Wyższy sens funkcji fizjologicznych.. 3.Do podanych punktów planu tekstu dopisz odpowiadające im numery akapitów.. W przypadku zwykłych list polecenie to przypisuje do akapitu numer 1 (lub literę A) i czyni go pierwszym akapitem listy.Autor: konan333 Dodano: 13.9.2010 (16:29) Do podanych funkcji dopisz nazwy układów , które współpracują przy ich pełnieniu.. Maksymalna liczba punktów do uzyskania to 60.Daje pojęcie o głównym temacie artykułu i proponowanym podejściu do niego.. odpowiedź: 1.. (1,5 p) Do podanych tytułów komunikatów dopisz odpowiadające im numery: 1-tytuł zawierający tylko informację, 2-tytuł zawierający ocenę ujemną informacji, 3-tytuł zawierający ocenę dodatnią informacji: Niezły występ polskich siatkarek .Określ funkcję, którą pełni w całym tekście zdanie rozpoczynające ostatni akapit.. (z przypisem) wyjaśnij, coMatura z geografii 2018 - arkusz i odpowiedzi.. Odpowiedz zgodnie z poglądami autorki wyrażonymi w podsumowaniu tekstu.. Do podanych punktów planu tekstu dopisz odpowiadające im numery akapitów.. Zgłoś nadużycie.Zadanie 1 (1 pkt) Na podstawie akapitu 1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt