Atrakcje turystyczne czech i słowacji karta pracy

Pobierz

Atrakcje turystyczne Czech i SłowacjiTurystyczne atrakcje Czech i Słowacji.. Velka Amerika to opuszczony kamieniołom wapienia w kraju środkowoczeskim.. Niektóre opisy dotyczą obu krajów.. Seria:W 2013 roku było ich dwukrotnie więcej niż na początku omawianego okresu.. Karta_pracy_-_Czechy_i_Slowacja.docx.. Zapoznaj się z tekstem w podręczniku na str. 138 - 144.. Ten niewielki region turystyczny to prawdziwy raj dla podróżników.. Przez cały czas pierwsza dziesiątka najpopularniejszych państw nie uległa zmianie.. Czechy Słowacja Ustal, którego kraju dotyczą poniższe opisy.. Często nazywa się go także Czeskim Wielkim Kanionem.. Wybierz po jednej z atrakcji turystycznych Czech i Słowacji i je opisz.. Średnia gęstość zaludnienia: 110 osób/km2.. Dowiesz się także w jaki sposób te kraje próbują przyciągnąć większą ilość turystów.. Najczęściej zaglądamy do Pragi, Bratysławy, czeskich skalnych miast czy w Słowackie Tatry.Lista światowego dziedzictwa UNESCO w Czechach - lista miejsc w Czechach wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ustanowionej na mocy Konwencji w sprawie ochrony światowego dziedzictwa kulturowego i naturalnego, przyjętej przez UNESCO na 17. sesji w Paryżu 16 listopada 1972 i ratyfikowanej przez Czechy 26 marca 1993 roku.. MSZ apeluje o zgłaszanie podróży w systemie Odyseusz‎.Słowacja jest uboga w surowce mineralne..

Atrakcje turystyczne i miejsca warte odwiedzenia.

Lekcja 25.. Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji 1.. Państwo, w którym rozwija się szczególnieKarta pracy do scenariusza lekcji 25 zawiera zadania, które mogą być wykorzystane w trakcie lekcji o Czechach i Słowacji.. Pod tematem narysuj flagi obu państw.. Czechy i Słowacja w "pigułce".. Czechy to niewielki kraj leżący w środkowej części Europy: - jest południowym sąsiadem Polski, .. Do 1993roku Słowacja wraz z Czechami tworzyła jeden kraj -Czechosłowację.. Na podstawie podręcznika (strony 138-139) oraz Internetu, np .Atrakcje w Praga, Bohemia: zobacz w serwisie Tripadvisor recenzje i porady podróżników i zdjęcia miejsc, oraz co można robić podczas pobytu w tym miejscu.Atrakcje_turystyczne_Czech.pptx.. Hasło: _____.. Charakterystyka ogólna - karta pracy 1 CZECHY SŁOWACJA Położenie kraju Powierzchnia Liczba ludności Gęstość .Jakie są atrakcje turystyczne w Czechach.. Słowacji 2011-03-15 22:37:01 Jakie są tańce narodowe niemiec, słowacji , czech ,ukrainy,litwy,biołorusi i rosji?. W ostatnich latach w krajach tych rozwija się przemysłv=Ph8EbMEiilQ Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji.. Wpisz ich nazwy do tabeli .. Na dzisiejszej lekcji przyjrzymy się atrakcjom turystycznych Czech i Słowacji.. Przeanalizuj mapy, wykresy oraz zdjęcia.. Czeski Raj.. Zaznacz literę we właściwej kolumnie.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Author: Piotr Stankiewicz Keywords: geografia Created Date: 5/6/2019 7:02:18 PM Title: Karta pracy..

Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji , 5.

Zaznaczone litery, odczytane z góry na dół, utworzą hasło.. Który kraj opisano w poniższych zdaniach?. Tworzą ją kraje europejskie, a jeździ tam ponad 2/3 polskich turystów.. W oparciu o film oraz treści podręcznika s. 140 - 144 proszę o wypełnienie kart pracy (kart proszę nie przysyłać).. Na podstawie mapy Czech i Słowacji str. 138-139, tekstu w podręczniku str. 140-144 prosze wykonać zadania w karcie pracy.. Zaznaczone litery, odczytane z góry na dół, utworzą hasło.. Niektóre opisy dotyczą obu krajów.. Urbanizacja: 56%.. Zadania podsumowujące wiadomości i umiejętności (podręcznik, zeszyt ćwiczeń + karta pracy i test na platformie Eduelo).. 2012-01-28 21:53:49Więcej: Brno - zwiedzanie, zabytki oraz atrakcje turystyczne.. Sąsiedzi Polski , Klasa 6 , Planeta Nowa , Geografia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 .Drogi uczniu.. Pracę możesz wykonać w zeszycie, lub w formacie WODR .Kościół św. Elżbiety w Bratysławie (Bezručova 2) Modrý kostolík czyli po prostu "niebieski kościół" to jedna z najciekawszych (choć często pomijanych) atrakcji stolicy Słowacji.. Ma 800 m długości i 200 m szerokości, a jego dno jest częściowo zalane - znajduje się na nim lazurowe jezioro o głębokości ok. 18 .10 najlepszych atrakcji w Czechach 8 czerwca 2019 8 października 2019 fajnepodroze Brak komentarzy Czechy Republika Czeska to kraj znajdujący się w Europie środkowej, do którego warto pojechać na weekend lub na dłuższe wakacje.2..

Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji 1.

Przyrost naturalny: 0,15% (2005).Temat: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji Data: 30.04.2020 Cel lekcji: Zapoznasz się z podstawowymi wiadomościami o południowych sąsiadach Polski.. Podsumowując wiadomości zapisz informacje w zeszycie: - Czechy i Słowacja to kraje atrakcyjne turystycznieTemat:Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji.. Głównym fundatorem świątyni był cesarz Franciszek Józef I, a kamień węgielny położono w rocznicę śmierci patronki (średniowiecznej księżniczki węgierskiej).Słowacji • wymienię walory przyrodnicze i kulturowe Czech i Słowacji • omówię znaczenie turystyki aktywnej na Słowacji • wymienię przykładowe obiekty z Listy światowego dziedzictwa UNESCO znajdujące się w Czechach i na Słowacji • uzasadnię , że Czechy i Słowacja to kraje atrakcyjne pod względem turystycznym 2.Telefony alarmowe: zintegrowany system ratunkowy 112, policja 158, straż miejska (Mestska policia - cała Słowacja) 159 (bezpłatny), pogotowie ratunkowe 155, straż pożarna 150, informacja o numerach telefonów na terenie całej Słowacji 1181, górskie pogotowie ratunkowe 18300.. Obecnie (stan na październik 2019 roku) na liście .2.. Czechy, Słowacja i Austria są atrakcyjne szczególnie zimą.Streszczenie tematu (klasa 6)Temat 1: Atrakcje turystyczne Czech i Słowacji Zapisz temat do zeszytu..

Temat: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji.

Ludność: Słowacy zajmują 86% ludności, potem Węgrzy 11%, Romowie i Czesi.. Klasa 6 - GEOGRAFIA .Scenariusz lekcji "Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji" ‒ karta pracy 58 kB.. Zaznacz literę we właściwej kolumnie.. Dowiesz się, jakie są największe walory turystyczne tych dwóch krajów.Ahoj!W dzisiejszym odcinku wybierzemy się na wycieczkę do #Słowacji i #Czech, po których pośrednio oprowadzą nas ich obywatele Miloš i Radek, a moja asystent.Temat: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji Naszych południowych sąsiadów odwiedzamy najczęściej przy okazji pobytu w polskich górach lub w trakcie podróży na wakacje do Chorwacji czy Włoch.. Zadanie 2 Rozpoznaj obiekty geograficzne zaznaczone na mapie.. Przeczytaj treść w podręczniku WSIP - strona 156 Na ocenę wykonaj kartę pracy do lekcji 25. Przyjrzyj się mapom Czech i Słowacji (str. 138 i 139).Atrakcje w Słowacji, Europa: zobacz w serwisie Tripadvisor recenzje i porady podróżników i zdjęcia miejsc, oraz co można robić podczas pobytu w tym miejscu.Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji .. części tej karty Czechy Słowacja Zadanie 1 Podpisz na mapie Czechy i Słowację oraz państwa, które z nimi sąsiadują.. Naucz się opowiadać temat ( walory przyrodnicze Słowacji, walory kulturowe Czech, turystyka w Czechach i Słowacji, skarby architektury ) Zajrzyj:.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt