Wymień tereny na których grecy konkurowali z fenicjanami

Pobierz

(0-1) Wyjaśnij datę 1223 i przedstaw skutki tego wydarzenie.Dodaj nowe hasło do słownika.. […] wywodzi się z pieśni ofiarnej, a sam wyraz należy rozumieć nie jako pieśń.Daje naj wymień nazwy obszarów w rejonie Morza śródziemnego na których osiedlili się grecy.. 2.Wymień formy powstające w Przedmiot: Geografia / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: eveee 18.12.2010 (14:08) Question from @Aleks661 - Szkoła podstawowa - Religia.. ZAD3.Wypisz rośliny ,które Grecji są uprawniano oraz takie , których nie można było uprawiać na masową skalę .Jak wiesz Grecy zostawili sporo osiągnięć z których do dzisiaj korzystamy.Dwa z nich ukryły się w poniższych rebusach.. Greckim słowem określającym kolonie jest słowo apoikia (co dosłownie znaczy: "osada założona daleko od własnego miejsca zamieszkania").Φοινίκη; fenickie 𐤊𐤍𐤏𐤍) - starożytna kraina na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego, obejmująca tereny dzisiejszego Libanu, zachodniej Syrii i północnego Izraela .. Rozwiązanie Wygląda na to, że blokujesz reklamy.. Pls pomocy w czwartek (7.12.17.. Założenie kolonii Didyma, ruiny miasta na wschodnim wybrzeżu Morza Egejskiego.. Wypisz czynniki , które sprawiały ,że Grecy tworzyli wielką wspólnote +0 pkt.. Zadanie Zadania 4.1.. W wiekach ciemnych miało miejsce przemieszczanie się niewielkich grup plemiennych i zakładanie osad na terenach podbitych.Wymień nazwy współczesnych państw europejskich obejmujących tereny na których Święty Paweł prowadził działalność misyjna..

Wymień tereny, na których Grecy konkurowali z Fenicjanami.

Wymień tereny, na których dominowały te wyznania luteranizm, kalwinizm, prawosławie, katolicyzm.Wymień dwa produkty z których słynął Grecy?. Opowiedz jak Polacy bronili sie przed agresywna polityką państw zaborczych pod koniec 19 i na początku 20wieku.. Musimy utrzymać koszty z stroną.. Odpowiedź Guest.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Pytania .. - Tereny, na których Grecy konkurow Odpowiedź na zadanie z Zrozumieć przeszłość.. Wymień tereny i akweny, na których była toczona wojna krymska.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Wymień przyczyny , dla których Grecy nie stworzyli zjednoczonego panstwa ?. Wymień czynniki sprzyjające rozwojowi turystyki na pobrzeżu.. Każde nowe znaczenie przed dodaniem do naszego słownika na stałe zostanie zweryfikowane przez moderatorów.Odkrywca Tereny, które odkrył Daję naj :) seba1187 Opłynięcie Przylądka Dobrej Nadzieji przez Diasa (1488 ), odkrycie Ameryki p rzez Kolumba (12 października 1492 ), a następnie jej podbój, podróż Vasco da Gamy do Indii (1 498 ) oraz pierwsza podróż dookoła świata M agellana ().1.Wymień formy powstające w wyniku rzeźbotwórczej działalności Przedmiot: Geografia / Gimnazjum: 2 rozwiązania: autor: kwiatuszek1839 7.11.2010 (11:21) ZADANIE DOMOWE 1.Opisz proces erozji rzecznej..

(0-1) Wymień tereny, na których Grecy konkurowali z Fenicjanami.

)mam sprawdzian z histori!. Pozdrawiam i mam nadzieję ze pomogłem :) Odpowiedz.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Wymień tereny, na których Grecy konkurowali z Fenicjanami.. Pamiętaj, aby nowe definicje były krótkie i trafne.. Zakres rozszerzony.. Szanujemy twój wybór, ale .. Zawsze są jakieś ale.. )mam sprawdzian z histori!. Pytania .. Proszee :) .. Grecy byli poliyczie odizolowani.. Główne skupisko kolonii greckich znajdowało się na południowych ziemiach Italii a także na Sycylii.. Zakres rozszerzony.. Zadania 4.1.. II Na podstawie tekstu wykonaj polecenia.. Po gimnazjumNiemniej jednak triakontera i pentekontera zapewniały Grekom przewagę nad Fenicjanami, dysponującymi gorszymi okrętami.. ZAD2.Jakie wpływ miała rzeżba terenu na charakter upraw w Grecji ?. Wymień tereny, na których Grecy konkurowali z Fenicjanami.. (4 pkt.). Oraz chcemy dodawać więcej nowych zadań.. Południowa część Fenicji kończyła się górami Karmel i oddzielała Galileę w Palestynie od morza.. Szkoła - zapytaj eksperta (1081) Szkoła - zapytaj eksperta (1081) Wszystkie (1081) Język angielski (720) Język .Wypisz czynniki , które sprawiały ,że Grecy tworzyli wielką wspólnote.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Wiele z nich zaginęło a ich treści musimy dochodzić ze szczupłych, przypadkowo ocalałych fragmentów wydobytych przez archeologów lub na podstawie pism naśladowców.Wymień 3 przyczyny dla których Grecy nie stworzyli zjednoczonego państwa ..

... Wymień dwa produkty z których słynął Grecy?

Maturalne karty pracy część 1.. 4.1.. Szkoła - zapytaj eksperta (1052) Szkoła - zapytaj eksperta (1052) Wszystkie (1052) Język angielski (715) Język .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. 20 pkt Wymień tereny Italii, do których docierała kolonizacja grecka .. do których docierała kolonizacja grecka.. Jeżeli znasz inne opisy dla hasła "jedno z głównych plemion greckich, które przybyło na tereny grecji w ii tysiącleciu p.n.e." możesz je dodać za pomocą formularza poniżej.. reformy przeprowadzone w .Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Wymień tereny w Europie, które atakowali Tatarzy i przedstaw skutki najazdów Tatarskich na państwa europejskie.. Historia .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Wymień przyczyny, dla których Grecy nie stworzyli zjednoczonego państwa.. Daje najWartości, jakie cenił człowiek żyjący w starożytnej Grecji można określić na postawie dzieł filozoficznych, literackich, malarskich oraz rzeźbiarskich.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Z tekstów zamieszczonych w podręczniku języka polskiego wypisz: zdanie rozkazujące (przeczytać) zdanie pytające (znieruchomieć zdanie oznajmujące (obudzić się) Answer.ZAD1.Czy rzeżba tereny Grecji ułatwiała czy utrudniała proces kształtowania się państw w Grecji?Dlaczego tak było?.

- Tereny, na których Grecy konkurow Odpowiedź na zadanie z Zrozumieć przeszłość.

Odpowiedz.. Question from @Milinek - Szkoła podstawowa - Historia.. Pls pomocy w czwartek (7.12.17.. Po gimnazjum 4.1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt