Test znajomości lektury balladyna

Pobierz

Test wiedzy o lekturze ,,Balladyna" .Juliusz Słowacki, "Balladyna" - test z lektury na poziomie trudnym.. Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. A jeśli nie, to może dzięki temu quizowi czegoś się o niej dowiesz?Balladyna - test znajomości lektury Test znajomości lektury Balladyny.. Juliusz Słowacki.. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. Zygmunt Krasiński.. balladyna test ze znajomosci lektury nowa era .. "Zemsta" - test znajomosci lektury.. I wten oto sposób Kostryn został otruty.. 10.Goplana zakochała się w Grabcu.Łatwy test ze znajomości lektury Balladyna Zawiera 6 pytań.. Balladyna - opracowanie.. 2 / 12 Siostra Balladyny, która została zamordowana, to: Lilia.. Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?. Udostępnij Udostępnij wg Otaratajcio.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. 8.Balladyna została trafiona przez piorun 9.Goplana była nimfą wodną.. Wychodzi na świat Balladyna z ariostycznym uśmiechem na twarzy, obdarzona wnętrzną siłą urągania się z tłumu ludzkiego, z porządku i z ładu, jakim się wszystko dzieje na świecie, z nieprzewidzianych owoców, które wydają drzewa ręką .Balladyna - test ze znajomości lektury Ruletka..

'Balladyna' - test znajomości lektury.

Co zrobiła Balladyna, kiedy na ucztę wdarła się jej matka.. Okazja do ich zdobycia nadarza się dla Balladyny wraz z nadejściem wiosny, kiedy budzi się wróżka Goplana, pani pobliskiego jeziora Gopło.. Fundacja Nowoczesna Polska, 00-514 Warszawa, ul.Balladyna Co wiesz o autorze Balladyny.. a) Szatana b) Boruty c) Lucyfera d) Mefista 2. test dodany 13 lat temu przez madziqa.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.. Szukaj.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraBalladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. A jesli nie, to moze dzieki temu quizowi czegos sie o niej dowiesz?Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test.. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską z egzemplarzy pochodzących ze zbiorów BN, BŚ i BE.. 1 / 12 Autor ''Balladyny'' to: Adam Mickiewicz.. a) samobójstwo przyjaciela .Balladyna Lektura Balladyna Juliusza Słowackiego.. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. Konkurs - wygraj bla bla bla Test..

... Test z lektury "Balladyna" - poziom trudny.

Kim była tytułowa bohaterka-Balladyna?. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. Polub.. Wyniki w sieci .. Balladyna poczęstowała go solą i zatrytym chlebem.. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. Inne testy z kategorii.. Możesz zdobyć 17 pkt.. 3 / 12 Pustelnik, do którego przybywa Kirkor, mieszka w chacie w pobliżu: jeziora.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraJeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. Jeśli będziesz miała jakieś pytania co do odpowiedzi na dane zagadnienie, to wtedy pytaj nas tutaj.Plik Balladyna test grupy AB.rtf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Balladyna • Data dodania: 30 paź 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Wolne Lektury to projekt prowadzony przez fundację Nowoczesna Polska.. Regulamin Polityka prywatności.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Balladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrócili do miasta, aby tryumfować..

Motyw ...Test ze znajomości treści "Balladyny" Juliusza Słowackiego 1.

Osadź.. ucieszyła się uciekła z zamkuballadyna test znajomości lektury.pdf (22 KB) Pobierz.. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. 3) Porada Pustelnika i wysłanie żonie tajemniczej skrzyni przez pana zamku.. a) żoną Kirkora i siostrą Aliny b) żoną Kirkora i córką Filona c) córką Wdowy d) córką Wdowy i Pustelnika 3.Test Makbet - William Szekspir 2 Test Dzieje Tristana i Izoldy - Józef Bedier 3 Test Biblia 2 Test Dzieje Tristana i Izoldy - Józef Bedier 1 Test Lalka - Bolesław Prus 1 Test Balladyna - Juliusz Słowacki 4 Test Hamlet - William Szekspir 1 Test Romantyzm 2 Test Romantyzm 3 Test Ludzie Bezdomni - Stefan Żeromski 1Radzę Ci wpisać w google "test sprawdzający Balladyna", albo "test sprawdzający znajomość lektury balladyna".. wyskoczy Ci tego mnóstwo.. 4) Udanie się z prośbą o usunięcie znamienia z czoła do Popiela i ucieczka po zaproponowaniu wskrzeszenia zabitej Aliny.Kochany Irydionie!. 4free.PL - bezplatne za darmo komponent na strone www dla .Streszczenie krótkie.. - Harry Potter.Rozwiaz test znajomosci lektury Balladyna Juliusza Slowackiego i sprawdz jak dobrze pamietasz wydarzenia z ksiazki.. Mozesz zdobyc 17 pkt.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Witaj na stronie Quizz.pl.. rzeki.Ten Quiz sprawdzi ile wiesz o lekturze Balladyna i przygotuję cie do sprawdzianu..

Balladyna - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Balladyny.

wg Ewelina53.balladyna test ze znajomości lektury nowa era.pdf (22 KB) Pobierz.. Średnia 10/12.. Napisz do jakiego rodzaju literackiego należy utwór .. W skromnej chatce mieszka uboga wdowa wraz ze swymi dwiema pięknymi córkami: Aliną i Balladyną.Pierwsza z nich jest łagodna i kochająca, druga to egoistka, pragnąca bogactwa i władzy.. W jaki sposób Goplana ukarała Grabca za spotkanie z Balladyną?. ta powiastka o falach i harfiarzu zastąpi wszelką do Balladyny przemowę.. Główny rywal Mickiewicza.5.. Jeśli tak, to sprawdź swoją wiedzę!. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. U gory znajdziesz.Lektury / Balladyna.. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. Klasa 3 Świetlica.. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839. poleca 77 % .. Pan Tadeusz popularność: 3394 dodał: ciociazuziu: Akademia Pana Kleksa popularność: 996 .Balladyna - test ze znajomości lektury.. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Edytuj elementy.. Więcej.. Alicja Guziel 1.. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. Zapraszamy!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt