Obraz cytologiczny odpowiada struma nodosa

Pobierz

Tyreocyty w układach pęcherzykowych oraz tkanka włóknista, makrofagi i koloid.. Mam 30 lat, rok temu zauważyłam na szyi wystającą kulkę.. Również pozdrawiam.. Występowanie erytrocytów w badaniu cytologicznym może wskazywać na zakażenie pochwy oraz stan zapalny pochwy.. Z poważaniem Maria Cytuj Gość stapler Guests Zgłoś odpowiedź Napisano 27 Marzec 2009Dawniej wyniki badania cytologicznego przedstawiano w prosty sposób według skali Papanicolau, oznaczając wynik w skali od I do V, gdzie I i II oznaczały wynik prawidłowy, III - stan zapalny lub początkowe zmiany nowotworowe, a IV i V - obecność komórek nowotworowych.Cytologia - wyniki w skali Papanicolau 1. grupa - w rozmazie występują wyłącznie prawidłowe komórki nabłonka płaskiego i gruczołowego.. Ale mogą one również wskazywać, że materiał do badania cytologicznego został pobrany u kobiety podczas menstruacji .Wyniki cytologii w systemie Bethesda.. Magdalena Pikul Masy koloidu z rozproszonymi grupami normotypowych tyreocytów - odpowiada Dr n. med.. Dziękuję jednak za odpowiedź.. Czytaj więcej o doswiadczenia kliniczne z padma na WP abcZdrowie.. Poszłam do endokrynologa, ten skierował mnie na biopsję.. Obraz cytologiczny odpowiada zmianie łagodnej tarczycy (wole guzowate)".Obraz cytologiczny odpowiada torbielowatej zmianie łagodnej mialem biopsje tarczycy co to za wynik struma nodosa..

Wykonano biopsję - obraz cytologiczny odpowiada struma nodosa.

Chora została zakwalifikowana do operacji.. Lekarz zaleca operację.. Wojciech Zygmunt Pytania do specjalistówmoże odpowiadać zarówno zmianie nienowotworowej (w ≥25% to guzki hiperplastyczne lub zapalenie), jak i nowotworowi niezłośliwemu, których cytologicznie nie da się odróżnić od nowotworu złośliwego nie, ale jeśli planuje się leczenie operacyjne, konieczne jest potwierdzenie rozpoznania .Podczas badania USG tarczycy wykryto u mnie zmianę hyperechogeniczną na prawym płacie 32x18mm.. Przy niejasnych wynikach (ASC-US, LSIL; grupa IIIA) stosuje się dwa powtórne badania cytologiczne w odstępach 6-miesięcznych po uprzednim leczeniu .Czy ktoś może skomentować wyniki cytologicznego badania?. napisał/a: sobinkae123 2013-10-22 23:52 Witam.. Z biopsji w obu płatach tarczycy wykryto natomiast jakieś grupy, płaty i włóknistonabłonkowe strzepy normotypowych tyreocytów.obraz cytologiczny odpowiada Bethesda HSIL, wynik nieprawidłowy; Erytrocyty w badaniu cytologicznym.. Taki rozmaz uznaje się za &niepodejrzany&.W tym celu stosuje się kolejne badania, które pozwalają zweryfikować wynik cytologiczny, a w przypadku stwierdzenia zmian przedrakowych i rakowych umożliwiają szybkie podjęcie leczenia.. Z biopsji w obu płatach tarczycy wykryto natomiast jakieś grupy, płaty i włóknistonabłonkowe strzepy normotypowych tyreocytów.W jego trakcie lekarz umieszcza w pochwie wziernik, który pozwala mu na uwidocznienie kanału i tarczy szyjki macicy..

Rozpoznanie kliniczne: struma nodosa.

Marek Rodzeń Co oznacza wynik biopsji tarczycy 30-latki?. W zależności od gabinetu, pacjentki są informowane, że jeśli wynik badania będzie nieprawidłowy, trzeba .Wszystko na temat: wole guzowate obojetne.. Zabieg operacyjny wykonano w innym ośrodku, niż była wykonywana diagnostyka cytologiczna.. 2. grupa jest najczęściej spotykana, zwłaszcza u kobiet, które prowadzą życie seksualne.. Czym prędzej idź do ginekologa, bo konieczne są dalsze badani, np. kolposkopia (pozwala obejrzeć pod mikroskopem szyjkę macicy) czy biopsja (pobranie wycinków do badania histopatologicznego).. Gdy dostaniesz taki wynik, następną cytologię wykonaj za 2-3 lata.. masy bialkowe,koloid,pojedyncze komorki pecherzykowe,pojedyncze mikrofagi.Obraz cytologiczny odpowiada torbielowatej zmianie lagodnej.Bardzo prosze o odpowiedz.Obraz cytologiczny odpowiada torbielowatej zmianie łagodnej - odpowiada Dr n. med.. .Obraz cytologiczny odpowiada klinicznemu rozpoznaniu SN, sprawdziłam, że jest to struma nodosa.. Wyniki cytologii odbiera się po kilku dniach.. :) Leków nie przyjmuję.. Witam, bardzo proszę o interpretację wyniku biopsji tarczycy : " W rozmazie występują liczne komórki, z których mogą powstać nowotwory.. Wynik badania: OBRAZ CYTOLOGICZNY ODPOWIADA ŁAGODNEJ ZMIANIE TARCZYCY (M-09450 T-96000)..

I co to znaczy ""Obraz cytologiczny odpowiada gr.

W badaniu histopatologicznym materiału pooperacyjnego nie znaleziono utkania nowotworu.Rozpoznanie kliniczne: struma nodosa - oznacza, że z badania bezpośredniego pacjenta stwierdza się wole wieloguzkowe tarczycy; Miejsce pobrania: płat prawy - BACC - oznacza, że wykonano biopsję cienkoigłową, aspiracyjną prawego płata tarczycy; Rozpoznanie: koloid, pojedyncze i w grupach komórki pęcherzykowe, makrofagi, limfocyty.Obraz cytologiczny odpowiada zmianie łagodnej - oznacza, że zmiana (prawdopodobnie guzek) w prawym płacie tarczycy ma charakter łagodny, czyli nie ma .Aug 13, 2021Obraz cytologiczny odpowiada klinicznemu rozpoznaniu SN, sprawdziłam, że jest to struma nodosa.. Tomasz Stawski Wynik badania cytologicznego tarczycy u 48-latki - odpowiada Lek.. Beata Babińska-Olejniczak Struma nodosa hipertyreosis latens - odpowiada Lek.. Prawidłowa .Oct 19, 2021Obraz cytologiczny odpowiada Bethesda HSIL - wynik nieprawidłowy.. B. Nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego.. System Bethesda określa, czy wymaz zawiera materiał odpowiedni do oceny, i podaje ogólne stwierdzenie, czy obraz cytologiczny jest prawidłowy, czy nie.. [/quote] Jeżeli Pani bardzo obawia się tego wyniku,w związku z zajściem w ciążę i pragnie do końca wyjaśnić te kwestię,pozostaje badanie rezonansowe przysadki mózgowej,ale ten wynik mimo wszystko, utrzymuje się w granicach normy,chociaż .Aug 26, 2021Wszystko na temat: doswiadczenia kliniczne z padma..

- odpowiada Lek.

TSH 1,9 miU/IStruma nodosa w wyniku BAC tarczycy - odpowiada Lek.. Moje pytanie - Czy operacja jest konieczna.. Rozpoznanie kliniczne: struma nodosa.. Z góry dziękuję!. Czytaj więcej o wole guzowate obojetne na WP abcZdrowie.. Pobrany materiał lekarz umieszcza na szkiełku laboratoryjnym.. A. Rozmaz odpowiedni do oceny, zawiera komórki endocerwikalne.. Dotychczasowa pięciostopniowa skala Papanicolau .Obraz cytologiczny typowy dla raka brodawkowatego tarczycy ( papillary thyroid carcinoma - PTC).. Jacek Ławnicki Rozpoznanie kliniczne płata tarczycy - odpowiada Lek..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt