Karta pracy stary człowiek i morze

Pobierz

Podkreśl przeszkody, które pokonał Santiago podczas połowu na wzburzonym morzu.Karta pracy.. Manolin jest młodzieńcem bardzo dojrzałym, mimo swojego wieku.. Dlaczego rodzice nie pozwalali chłopcu pływać ze starym?. Przyporządkuj podanym symbolom właściwe wyjaśnienie ich znaczenia.Stary człowiek i morze - dokładne streszczenie.. Wyjaśnij sens jednej z myśli.. osiemdziesięciu czterechLekcje zdalne z języka polskiego.. Znajdziecie tu materiały przygotowane przeze mnie, ale .Wypełnienie kart pracy dotyczących lektury "Stary człowiek i morze".. Przygotuj się do sprawdzianu i kartkówki z lektury.. 85% Rozprawka dotycząca ksiązki "Stary człowiek i morze".. Opisz chatę rybaka i jego łódź.. uzupełnij kartę pracy ( odp.. Człowieka można zniszczyć, ale nie .Jesteś między nami - to zestaw kart pracy przygotowany dla uczniów, którzy mają trudności w nauce języka polskiego.Karty zostały opracowane w taki sposób, żeby uczniowie mogli pracować z nimi samodzielnie, wykorzystując podręcznik Między nami.. 2.Przyjaźń starego z chłopcem Manalinem.. Zostań z nimi.. Fantastyczny pomocnik (podręcznik, s.Karta pracy nr 1 Charakterystyka Santiago 1.. Prawdę tę jednak odnajduje tylko wtedy, gdy jest zaangażowany, uczestniczy w życiu morza.. Piszemy prace na zamówienie.. Wydarzenia rozgrywają się w przeciągu .. .Stary człowiek i morze - test znajomości lektury..

3.Wypłynięcie starego człowieka w morze.

Przeczytaj uważnie fragment opowiadania i .. Po upływie wyznaczonego czasu nauczyciel weryfikuje odpowiedzi.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. - Pamiętam - odpowiedział stary.Artykuł: Lekturowe karty pracy stary człowiek i morze Wypracowania i ściągi.. pechowy 2.. Części ciała Przymiotniki twarz oczy kark ręce 2.. Zapiski z lektury.. Są ciekawi świata, odważni, zdrowi, sprawni fizycznie i silni.. Rozmawialiśmy juz o niej.. - Nikt nie powinien zostawać sam na starość.Lekturowe karty pracy odpowiedzi stary czlowiek i morze.. Termin wykonania pracy - środa 25 marca 2020 r. Author: Izabela Kapciak Created Date:KARTA PRACY "Stary człowiek i morze" fragm.. Który z elementów ciała rybaka jako jedyny nie "był w nim stary"?. Hemingway"Stary człowiek i morze"- sprawdzian 1.Do cech formalnych paraboli zalicza się: a) obiektywność narracji b) uproszczoną konstrukcję postaci c) wszystkie odpowiedzi są poprawne d) schematyczną fabułę Rozwiązanie 2.Gdy poznajemy Santiago nie schwytał ani jednej ryby od: a) osiemdziesięciu czterech dniTam człowiek odnajduje swoje przeznaczenie i swoją tożsamość, tam występują one w formie udramatyzowanej i wykrystalizowanej.. Zapiski z lektury.. Ernest Hemingway "Stary człowiek i morze".Nauczyciel przypomina uczniom Santiago - bohatera powieści "Stary człowiek i morze"..

Od ilu dni stary nic nie złowił?

Lekcja 4.. Przytocz dwa cytaty z opowiadania Stary człowiek i morze, które - według Ciebie - mogłyby posłużyć za życiowe motta dla współczesnych czytelników.. Następnie wpisz je do tabeli i podaj odpowiednie przykłady z tekstu.. Od ilu dni Santiago nie złowił żadnej ryby?. Ilość pytań: 17 Rozwiązywany: 136146 razy.. - Jesteś na szczęśliwej łodzi.. "Stary człowiek i morze" (lektura uzupełniająca) - karta pracy 1 71 kB Karty pracy, Opracowania lektur Zaloguj się, by mieć dostęp Nowa edycja 2020-2022 \ Klasa 7 \ 1.. Następnie rozdaje karty pracy (patrz s. 5) i prosi o dopisanie analogicznych etapów do tanecznego wyzwania grupy seniorów.. 4.Złowienie ogromnego marlina.. Określ, co symbolizują podane przestrzenie podczas walki bohatera z rybami.. Akcja opowiadania Ernesta Hemingwaya toczy się w latach .. XX wieku.. Więcej informacji: Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg.. 6.Zwycięstwo Santiago.. oczy 3. przepisz do zeszytu lub wydrukuj i wklej) .. które pojawiają się w tekście opowiadania, a które mogą stanowić puentę podsumowującą ten utwór? ". Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Karta pracy.. Zadania poniżej utrwalą Wam wiadomości.. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta.. Co oznacza słowo salao?Stary człowiek i morze - sposób na zapamiętanie treści Zabaw się w reportera (którym zresztą także był Hemingway) i przygotuj relację dla wybranego medium telewizji, radia, portalu internetowego.Uszanuj technikę Hemingwaya - nie komentuj, nie rozprawiaj, nie mów nic od siebie..

Jak ma na imię stary?

5.Walka starca z rybą.. Przekaż fakty: Rzecz miała miejsce u wybrzeży Kuby.Pytania i odpowiedzi do lektury Stary człowiek i morze ( 31) Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Stary człowiek i morze, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Wymień elementy świadczące o pogodzeniu się rybaka z prawami rządzącymi naturą.. Oprócz: Lekturowe karty pracy odpowiedzi stary czlowiek i morze.. 4.Karta pracy nr 4 Opowiadanie Ernesta Hemingwaya jako przypowieść 1.. Uzupełnij wykres.. 10.Zmiana decyzji chłopca.E.. U wybrzeży jakiego kraju toczy się akcja?. Przewidywane odpowiedzi SANTIAGO SENIORZYStary nauczył chłopca łowić ryby i chłopiec go kochał.. Charaktery \ Ernest Hemingway, "Stary człowiek i morze" "Stary człowiek i morze" (lektura uzupełniająca) - karta pracy 2 69 kB Karty pracy, Opracowania lekturZadania poniżej dotyczą lektury "Stary człowiek i morze".. Następnie wyjaśnij, czego można się dowiedzieć o Santiago na podstawie zgromadzonych informacji.. Santiago przegrał walkę Santiago wygrał walkę 1.. Karta .Karta pracy nr 2 Problematyka dzieła 1.. Uzupełnij tabelę przymiotnikami określającymi wygląd głównego bohatera opowiadania.. Przykładowa kartkówka ze "Starego człowieka i morza" z odpowiedziami Kto jest autorem utworu?. 84% Rozprawka: Stary człowiek i morze - "Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać".Lekcja 5..

Karta pracy nr 3 Motywy literackie w utworze 1.

Taką ideę morza musiał mieć również Hemingway, tworząc swoje arcydzieło Stary człowiek i morze.82% Stary człowiek i morze "Człowiek nie jest stworzony do klęski.. 7.Napad rekinów.. Człowieka można zniszczyć , ale nie pokonać" Rozprawka.. Cechy przypowieści Przykłady z tekstu 2.. Co oznaczał termin "salao"?. - A przypomnij sobie, jak kiedyś przez osiemdziesiąt siedem dni nie złapałeś ani jednej ryby, a potem przez trzy tygodnie łowiliśmy co dzień takie wielkie.. 8.Bezskuteczna walka rybaka z rekinami.. - Portret starego rybaka.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Młodzieniec - w "Starym człowieku i morzu" motyw ten uosabia zarówno Manolin, jak i Santiago, gdy wspomina siebie z dawnych lat.. Wykonajcie je na miarę swoich możliwości, a odpowiedzi proszę przesłać na mój adres email podany na szkolnej stronie w formie uzupełnionego pliku lub zdjęcia samych odpowiedzi zapisanych na kartce.. Charaktery \ Ernest Hemingway, "Stary człowiek i morze" "Stary człowiek i morze" (lektura uzupełniająca) - ćwiczenia wprowadzające 72 kB Opracowania lekturStary człowiek i morze Ernesta Hemingwaya Ćwiczenia wprowadzające 1.. Uzupełnij tekst informacjami o miejscu i czasie akcji opowiadania Stary człowiek i morze.. - "Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać" - plan rozprawki.. Bohaterowie ci reprezentują wszystkie cechy, jakie niesie ze sobą młodość.. 9.Powrót do domu ze szkieletem ogromnej ryby.. Spośród wymienionych określeń wybierz te, które dotyczą przypowieści.. Ernest Hemingway "Stary człowiek i morze" Author: Joanna Gawe Subject: Plik zawiera kartę pracy utrwalającą znajiomość lektury uzupełniającej Keywords: praca z lekturą Created Date: 7/25/2017 9:52:44 PM"Stary człowiek i morze" (lektura uzupełniająca) - karta pracy 1 71 kB Karty pracy, Opracowania lektur Zaloguj się, by mieć dostęp Nowa edycja 2020-2022 \ Klasa 7 \ 1.. Sformułuj po trzy argumenty uzasadniające podane tezy.. Karty zostały wysłane na pocztę uczniów.. Znajdziecie tu lekcje, które możecie samodzielnie przerobić i stać się jeszcze bardziej świadomymi użytkownikami naszego pięknego języka ojczystego:) Materiał przyda się, kiedy opuścicie lekcje w szkole lub gdy zechcecie coś powtórzyć.. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt